Tipy na výlet


Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno, je celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

https://www.stezkakorunamistromu.cz


Zábavní a ski park Frymburk

Zábavní a ski areál Frymburk je malý rodinný areál pro začínající lyžaře či snowboardisty všech věkových kategorií. Stejně tak i pro zkušené sjezdaře, kteří hledají nenáročné poježdění v pohodovém prostředí. Areál najdete na okraji městyse Frymburk, po levé straně směrem jízdy k Lipnu nad Vltavou. Záchytným bodem pro Vás může být přilehlé parkoviště, na kterém hosté areálu zdarma parkují. Areál leží jen 20 minut cesty autem z Českého Krumlova, hodinu cesty z Českých Budějovic, ca 2,5 hodiny cesty z Prahy.

Těšit se zde můžete na sjezdovky: Relax a Tiger, které mají dohromady 1200m. Je zde k dispozici vlek a dva lyžařské pásy v dětském parku, které svou rozlohou ( 11 000 m2 ) patří mezi největší v České republice.

https://www.parkfrymburk.cz

Vodní svět pod hladinou

                                                                                                     Ve Světě pod hladinou naleznete unikátní expozici akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Na ploše 500m2 spatříte více jak 30 akvárií. Svět pod hladinou naleznete ve Wellness Hotelu Frymburk.

https://www.hotelfrymburk.cz/svet-pod-hladinou

Lodní doprava na Lipně

                                                                                              Lipenské vody brázdí tři výletní lodě Vltava, Smetana a Adalbert Stifter. Lodě jezdí pravidelné linky i výletní plavby na trase Lipno nad Vltavou - Horní planá. V červenci a srpnu si můžete užít i pravidelné večerní plavby (středa a pátek) od 18:00h z Lipna nad Vltavou a v 18:30 z nástupiště ve Frymburku. Na palubě vás přivítá živá hudba a občerstvení. Děti se mohou těšit na plavbu s kouzelníkem, balónkovou show a jinými atrakcemi. Dětské plavby se konají každý všední den od 10h z Lipna nad Vltavou a od 10:30h z nástupiště ve Frymburku. https://www.lipno-line.com

Město Český Krumlov

                                                                                                Město Český Krumlov je mimořádný architektonický skvost uprostřed krásné přírody jižních Čech. Nechte se vést nebo se prostě jen tak toulejte uličkami krásného města. Český Krumlov je zapsám na listině UNESCO. Větší část centra města pochází ze 16.století. 

Dominantou města je rozsáhlý hrad a zámek, který shlíží na meandry řeky Vltavy. V Českém Krumlově najdete na 300 památkově chráněných budov. Zámek a hrad je druhý největší v ČR. Je zde i nejstarší barokní divadlo na světě Jedinečnou architekturu Českého Krumlov doplňují muzea, galerie, koncerty a festivaly.

https://ceskykrumlov.com/

Zábavná jízda pro děti i echt bajkery v okolí Frymburka

                                                                                                       V bezprostředním okolí Frymburku najdete 21 km dlouhý zábavný okruh pro horská kola, který nabízí několik lesních trailů, pěšinek a single trailů. Většina z nich má lehčí obtížnost a jsou vhodné i pro děti, které se nebojí jízdy v lehkém terénu. Traily jsou propojeny s Floutreilem Lipno, a proto si můžete zábavnou jízdu na bajku prodloužit o lipenské traily.Cyklo a inline stezka Lipno

Jezerní cyklostezka Lipno je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro inlainisty. Trasa kopíruje břehy jezera, profilově je tedy rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na Lipenské jezero. Stezka je v části Lipno - Frymburk večer osvětlena.

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk - Lipno (přehradní hráz) - Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Výlet je možné pojmout také jako okružní jízdu, pokud budete pokračovat z Přední Výtoně na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem a pak přeplout do Frymburku převozem přes jezero. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu - 21 km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na inlainech. V obcích po trase je celá řada možností pro občerstvení nebo pro zastávku s dětmi na dětských hřištích nebo na vykoupání v jedné z pěkných zátok, kterými projedete.

https://www.lipno.cz

Ski a bike park Lipno

Skiareál Lipno Vám nabízí pohodové lyžování na více jak 12,2 km upravených sjezdovek. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.

Na jižní straně Skiareálu Lipno (směrem od parkoviště) se nachází sjezdovky Jezerní, Školní, Spojovací a výukové hřiště Fox park a Bambini park. Na vrchol těchto sjezdovek Vás vyveze lanová dráha Lipno Express

https://www.lipno.cz

Bikepark Lipno přijeďte si zkusit adrenalinovou zábavu na klopených zatáčkách, skocích a další terénních úpravách, které dělají jízdu na kole z kopce zábavnější.

Aquapark Frymburk


Aquapark Frymburk se nachází ve Wellnes Hotelu Frymburk. Zde se nachází vnitřní a venkovní aquapark pro děti i dospělé, který zahrnuje vnitřní bazén a venkovní celoročně vyhřívané bazény. Těšit se zde můžete na relaxační bazény se slanou vodou i sladkou vodou, plavecký bazén a další různé atrakce, díky kterým vodní svět poskytne zábavu a odpočinek všem věkovým kategoriím.

https://www.hotelfrymburk.cz

Poštovní muzeum Vyšší Brod

                                                                                                  Nechte se zlákat na výlet historií poštovnictví, na který Vás zve Poštovní muzeum Vyšší Brod. Muzeum se nachází v barokním opatství kláštěra s expozicí dějin pošty  v českých zemích od roku 1526 do současnosti. Prohlídková trasa zahrnuje poutavým způsobem vývoj poštovních služeb a jejich proměnu. K tomu je využito množství autentických předmětů včetně poštovních stejnokrojů, štítů, schránek, pokladen a telekomunikačních přístrojů. Historii poštovní dopravy zahrnuje unikátní sbírka poštovních kočárů, saní a poštovních vozů.

https://www.postovnimuzeum.cz

Hrad Vítkův kámen


 Vítkův kámen se nachází na pravé straně Lipenské přehrady nad osadou Sv.Tomáš, 6 km od obce Přední Vítoň a 7 km od městyse Frymburk.

Nejvíše položený hrad v Čechách (1053 m.n.m.) s největší dochovanou obytnou věží tzv. Donjonem o rozměrech 17,5 x 14m, nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za příznivého počasí také na Alpy v Rakousku.