Tipy na výlet


Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno, je celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Zábavní a ski park Frymburk

Zábavní a ski areál Frymburk je malý rodinný areál pro začínající lyžaře či snowboardisty všech věkových kategorií. Stejně tak i pro zkušené sjezdaře, kteří hledají nenáročné poježdění v pohodovém prostředí. Areál najdete na okraji městyse Frymburk, po levé straně směrem jízdy k Lipnu nad Vltavou. Záchytným bodem pro Vás může být přilehlé parkoviště, na kterém hosté areálu zdarma parkují. Areál leží jen 20 minut cesty autem z Českého Krumlova, hodinu cesty z Českých Budějovic, ca 2,5 hodiny cesty z Prahy.

Těšit se zde můžete na sjezdovky: Relax a Tiger, které mají dohromady 1200m. Je zde k dispozici vlek a dva lyžařské pásy v dětském parku, které svou rozlohou ( 11 000 m2 ) patří mezi největší v České republice.

Cyklo a inline stezka Lipno

Jezerní cyklostezka Lipno je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro inlainisty. Trasa kopíruje břehy jezera, profilově je tedy rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na Lipenské jezero. Stezka je v části Lipno - Frymburk večer osvětlena.

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk - Lipno (přehradní hráz) - Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Výlet je možné pojmout také jako okružní jízdu, pokud budete pokračovat z Přední Výtoně na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem a pak přeplout do Frymburku převozem přes jezero. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu - 21 km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na inlainech. V obcích po trase je celá řada možností pro občerstvení nebo pro zastávku s dětmi na dětských hřištích nebo na vykoupání v jedné z pěkných zátok, kterými projedete.

Ski a bike park Lipno

Skiareál Lipno Vám nabízí pohodové lyžování na více jak 12,2 km upravených sjezdovek. Sjezdové tratě mírné a střední obtížnosti mají příjemný pozvolný profil, který je ideální pro děti a začátečníky. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.

Na jižní straně Skiareálu Lipno (směrem od parkoviště) se nachází sjezdovky Jezerní, Školní, Spojovací a výukové hřiště Fox park a Bambini park. Na vrchol těchto sjezdovek Vás vyveze lanová dráha Lipno Express

Bikepark Lipno přijeďte si zkusit adrenalinovou zábavu na klopených zatáčkách, skocích a další terénních úpravách, které dělají jízdu na kole z kopce zábavnější.